۴ - شهریور - ۱۳۹۱                  

۱۰ ماده غذایی که برای حافظه مفید است به ترتیب زیر است:

۱- اسفناج: اسفناج به دلیل آنزیم هایی که در برگ های آن وجود دارد، سیناپس بین سلول ها را تسهیل می بخشد و هوش را تقویت می کند. اسفناج دارای ماده دارویی به نام فولیک اسید است که در جهت تقویت حافظه موثر است و همچنین برای افرادی که دارای عارضه قلبی هستند نیز بسیار مفید است. اسفناج حاوی مواد آنتی اکسیدان نیز هست.

۲- قهوه: قهوه دارای موادی مانند آنتی اکسیدان ها، آمینو اسید، ویتامین و مینرال است. به ویژه اگر دانه های قهوه را دم کنید و بخورید، به دلیل کافئینی که دارد در جهت تقویت حافظه مفید است. قهوه هم چنین ضد آلزایمر است و با مصرف مداوم قهوه دچار آلزایمر نخواهید شد.

۳- غلات: غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخودفرنگی، عدس و سبزیجات دارای روغن بسیار مفیدی هستند که برای تقویت حافظه مفید است.

۴- میوه و سبزیجات: میوه و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی هستند. میوه و سبزیجات بسیار برای تقویت حافظه مفیدند.

۵- تخم مرغ: تخم مرغ ماده بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه است. به ویژه اگر مادران باردار هنگام بارداری و هنگامی که جنینی را در رحم دارند، تخم مرغ مصرف کنند در هوش فرزندشان بسیار موثر است.

۶- ماست: آیا می دانید یک پیاله ماست دارای امگا۳ و دی اچ ای است؟ امگا ۳ و دی اچ ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه هستند. اگر فرزندتان در زمان رشدش هر روز ماست مصرف کند، تاثیر بسیاری روی رشد او می گذارد.

۷- انبه: این میوه ماده دیگری است که در تقویت حافظه بسیار مفید است. با اینکه میوه ای چرب است و دارای بافت های چربی است، اما باعث می شود گردش خون تسریع یابد. هنگامی که گردش خون سریع تر شود خون بیشتری به مغز می رسد و این امر در تقویت حافظه موثر است.

۸- سیب زمینی: محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند که موادی مانند کربوهیدرات هایی که به وفور در سیب زمینی یافت می شوند باعث تقویت حافظه می شوند.

۹- ماهی: ماهی نیز یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث تقویت و رشد سریع تر سلول های مغز و در نتیجه باعث تقویت حافظه می شود. ماهی برای عارضه قلبی نیز مفید است.

۱۰- شکلات: شکلات نیز یکی دیگر از موادی است که باعث تقویت حافظه می شود. البته بهتر است شکلات هایی مصرف کنید که تلخ هستند، یا شکلات هایی که حاوی شیر باشند.

منبع: روزنامه اعتماد

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

۴ ديدگاه

  1. راضیه می‌گه:

    سلام من دختری هستم که وقتی درس می خواندم گوشم دردمی کرد وشروع می کرددردو به صدادادن وحالا هم همین طوراست چشمهایم دردمی کند وسردردشدید می گیرم وخوابم می گیردودکتر رفتم یکقصهای ابی مثل سنگ داده که معدم کارنمی کند دوباره رفتم گفت چیز مهمی نیست اما من همان حالتها را دارم هنوز لطما مرا راهنمای کنید

  2. دیانا می‌گه:

    ممنون که راهنمایی کردید اخه من خیلی حافظم خرابه

بيان ديدگاه


چهار + = پنج

اعلانات