سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح ایران فیلتر شد


سایت رسمی جماعت اصلاح و دعوت ایران فیلتر شد.

جماعت دعوت و اصلاح ایران در امتداد فکر اخوان المسلمین جهانی می باشد و بیش از 30 سال است که در ایران فعالیت می کند. این جماعت با همه ی فراز ونشیب هایی که در طول این مدت داشته، توانسته است با تأکید بر شفافبت در مواضع، میانه روی در افکار و مرام، حسن تعامل با همه ی گروههای اجتماعی و سیاسی جامعه، پرهیز از موضوعات تفرقه آمیز و … به عنوان جماعتی دینی موفق در همه ی مناطق اهل سنّت ایران فعال باشد.

وب سایت این جماعت نیز ضمن رعایت همه ی موارد فوق به بیان دیدگاهها، مواضع، افکار و اخبار جماعت می پرداخته است.

فیلتر شدن این سایت علامت سؤال بزرگی را با خود دارد که چرا با وجود رویه اصلاح گرایانه و میانه روی و پرهیز از تنش و اختلاف، باز هم این سایت دچار فیلترینگ شده است؟

تابش انتظار دارد مراجع قانونی در اسرع وقت نسبت به رفع فیلترینگ اقدام نمایند تا حسن نیّت ها خدشه دار و تعاملات کمرنگ نشود و زمینه ی بروز افکار و سخنان تفرقه افکنانه فراهم نیاید.

اطلاعاتی در مورد وب سایت اصلاح:

- آدرس: www.islahweb.org

- رتبه سایت بین سایتهای ایرانی: 6099 (بنا بر آمار سایت alexa)

- بازدید روزانه: بیش از 30هزار نفر

در حال حاضر این وب سایت از آدرس m.islahweb.org قابل دسترسی میباشد.

1 دیدگاه برای «سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح ایران فیلتر شد»

 1. با سلام .
  هرچند همه گان می دانند که جماعت دعوت و اصلاح با نظام رابطه خوبی دارند و فیلتر شدن سایتشان جای اندکی تأمل سیاسی است که چرا و چگونه ؟ ؟ ؟چون دنیای سیاست فوق العاده بزرگ و هر احتمالی وجود دارد اما
  اما در این جا دو نکته مهم حائزاست : الف ) اگر واقعا دولت از سر مخالفت با افکار و اقدامات جماعت این کار را انجام داده است باید جماعت هم به روابط خویش با آنها تجدید نظر اساسی داشته باشد که آنها حتی به سایت کوچکی هم که مال شما باشد حساس است .
  ب ) اگر دولت عمدا این کار را کرده باشد که اگر افکار و اقدامات جماعت از محدوده تعیین شدهی که برایشان گذاشته شده پا فراتر نهاده اند این هم باید مسئولین جماعت باید مردانه راهشان را ادامه دهند و عقب نشینی خیانت بزرگی به خودشان و جامعه اهل سنت است .
  ج ) و اگر هم بخاطر مسائل حزبی و حکومتی است به راستی جماعت صادقانه عوامل را ذکر نماید و باید بداند نفاق سیاسی کار به جایی نمی برد چون ما مسلملنیم و در سیاست هم هیچ جایگاهیی در این انقلاب نداشته و نداریم پس ادای سیاسی ها را در نیاورند تا مردم هم با شما باشد و خداوند هم مویدتان باشد و بس .
  الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون أحدا الا الله و کفی بالله حسیبا .
  والسلام برادر و دوست و دلسوز تمام مسلمین مخصوصا جماعت مذکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>